b2  b1

 

Rajd Rowerowy ścieżką historyczną przez Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy

rajd rowerowy 09 2018 08W środę 12 września 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym przez malownicze lasy Cisowsko - Orłowińskiego Parku Krajobrazowego ścieżką powstańców i partyzantów walczących o niepodległą Polskę. Celem rajdu było między innymi popularyzowanie turystyki rowerowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz wspieranie patriotycznego wychowania młodzieży, zaciekawienie historią naszego regionu.

Czytaj więcej...

WYNIKI - DOWÓZ UCZNIÓW

Informacja o wyniku postępowania ofertowego

Przedmiotem zamówienia jest dowóz i odwóz uczniów w Szkole Podstawowej
im. gen. Władysława Sikorskiego w Woli Jachowej
na trasie: Skorzeszyce – Wola Jachowa; długość trasy 5 km, 2  kursy dziennie w roku szkolnym 2018/19.

Czytaj więcej...

"Wakacje, znowu są wakacje "...

Zakonczenie roku 069Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/18 w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej różniła się od wielu poprzednich, bowiem brali w niej udział uczniowie począwszy od najmłodszych - przedszkolaków, skończywszy na żegnających szkołę gimnazjalistach klas trzecich. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt gminy Górno- pan Przemysław Łysak. Atmosfera była tym bardziej podniosła, gdyż w tym dniu żegnaliśmy również trójkę wspaniałych nauczycieli: panią Annę Dziewięcką, pana Jerzego Krzyszczaka i panią Małgorzatę Krzyszczak, którzy po wielu latach owocnej pracy odeszli na emeryturę. Serdecznie dziękujemy za wkład i każdą poświęconą chwilę.

Czytaj więcej...

Rowerowy Rajd przez Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy

rajd rowerowy 2018 007W piątek 01 czerwca 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym przez malownicze lasy Cisowsko - Orłowińskiego Parku Krajobrazowego w kierunku Złotej Wody. Celem rajdu było między innymi popularyzowanie turystyki rowerowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz poznawanie historii naszego województwa.

Czytaj więcej...

Dzień Matematyki 2018

DM 2018 037Kraj bez matematyki
nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi,
którzy uprawiają matematykę.
Hugo Steinhaus

23 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej już po raz szósty odbył się Dzień Matematyki. Jak co roku miał charakter turnieju międzyklasowego. Prowadzącymi byli: Kamil Piotrowski (klasa 2 gimnazjum) i Konrad Wojciechowski (klasa 2 gimnazjum).

Czytaj więcej...

MAMY LAUREATÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

G dziweczynka 2018 04#63PL Bohater – lubisz to? Opowiedz nam o swoich bohaterach – to hasło ogólnopolskiego konkursu filmowego #63PL organizowanego po raz trzeci przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Off Camera oraz współorganizowanego przez Onet.pl.

Czytaj więcej...

Festiwal Nauki E(x)plory 2018

G Explory 2018 28Po raz koleiny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory. Jest to jednodniowe wydarzenie kierowane do wszystkich pasjonatów nauki i nowoczesnych technologii. Festiwale są otwartymi wydarzeniami, podczas których odbywają się warsztaty i pokazy naukowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Czytaj więcej...

Wieczór Jasełkowy

EDU MLPI 20171221 012 B17A0038Święta Bożego Narodzenia to okres szczególny w kulturze wsi świętokrzyskiej. Tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie były i są jednym z najważniejszych momentów roku obrzędowego. Ponieważ od zawsze był to czas wspólnego, rodzinnego świętowania, także społeczność Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Woli Jachowej postanowiła zaprosić w swoje mury czcigodnych Gości.

Czytaj więcej...