Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Udział w V Ogólnopolskim Sympozjum Naukowe Dzieci na UJK w Kielcach

SP Sympozjum 2017 013Dnia 09.06.2017 r. uczennica klasy 6 – Milena Ozga - przedstawiła na V Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym Dzieci, które odbyło się na  UJK w Kielcach, prezentację nt. Lepiej widzieć! Od łuczywa do żarówki energooszczędnej. Zaprezentowała również publiczności żarówkę zbudowaną ze zwykłego  słoika i grafitowego rysika, która świeciła przez kilkadziesiąt sekund.

Czytaj więcej...

Naukowa wyprawa do ECN w Kielcach

ECN 4x4 00418 lutego 44 uczniów SP w Woli Jachowej - uczestników projektu „4x4, czyli cztery żywioły w czterech porach roku”,  pod opieką nauczycieli prowadzących zajęcia projektowe, odwiedziło Energetyczne Centrum Nauki  mieszczące się przy Kieleckim Parku Technologicznym.

Czytaj więcej...

Ferie z czterema żywiołami

logo 4 4W dniach 2, 3, 6 i 7 lutego  odbyły się zajęcia w ramach projektu „4x4, czyli cztery żywioły w czterech porach roku”. młodszej grupy wiekowej (Grupa 1 i 2). Uczniowie z klasy drugiej i z klas trzecich:  a i b, mieli możliwość  poeksperymentować, badać, doświadczać a także pobawić się „matematyką”.

Czytaj więcej...

Ruszyły zajęcia w ramach projektu "4x4..."

logo 4 4Od 2 grudnia ruszyły zajęcia w zakresie realizacji projektu:  ”4x4, czyli cztery żywioły w czterech porach roku”, który współfinansowany jest w ramach RPOWŚ 2014-2020, Poddziałania 8.3.2Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych” - wsparcie szkół podstawowych.
Zajęcia projektowe odbywają się w 5 grupach, w czasie których uczniowie będą poznawali zagadnienia dotyczące żywiołów jakimi są: woda, ogień, powietrzeziemia.

Czytaj więcej...

Regulamin projektu

logo 4 4REGULAMIN UCZESTNIKA PROJEKTU
4X4 CZYLI CZTERY ŻYWIOŁY W CZTERECH PORACH ROKU
REALIZOWANEGO W ZESPOLE SZKÓŁ W WOLI JACHOWEJ,
SZKOŁA PODSTAWOWA IM GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO

Czytaj więcej...