Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Książki naszych marzeń

ksiazki marzen roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła bierze udział w programie ,, Książki naszych marzeń". Umożliwił on zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Czytaj więcej...

Plebiscyt na najciekawszą książkę

K plebiscyt21Podsumowaliśmy wyniki plebiscytu, ogłoszonego w połowie października, którego celem było stworzenie listy najpopularniejszych książek. Głosy uczniów były bardzo ważne, ponieważ pozwoliły zorientować się jaką literaturę lubią czytać, co ich interesuje i jakie tytuły brać pod uwagę przy zakupie nowych pozycji do biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

Tydzień z książką

K tydzien z ksiazka13W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek i zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Misia

K dzien misia24W dniu 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Misia  z okazji jego 113 urodzin. To zabawka dla każdego: dużego i małego. Z tej okazji  każde dziecko miało możliwość  przyniesienia do szkoły swoją ulubioną pluszową  zabawkę.

Czytaj więcej...

Książki naszych marzeń

K ksiazki marzen02Książki naszych marzeń zakupione do biblioteki szkolnej wywołały wielkie zainteresowanie wśród uczniów. Dzieci jeszcze z większym zapałem wertują półki z książkami, wyszukując nowych książek. Nowe pozycje bardzo spodobały się uczniom.

Czytaj więcej...

Czytamy… z wiosną

K czytamy wiosna0102Pod takim hasłem uczniowie SP w Woli Jachowej 21 marca z entuzjazmem przywitali nadejście Wiosny. Celem poniedziałkowego spotkania z okazji Pierwszego Dnia Wiosny było rozbudzanie kreatywności uczniów, umożliwienie im prezentacji ulubionych lektur szkolnych.

Czytaj więcej...

Cała Szkoła czyta dzieciom

K poranek14„Poranek z książką” to cykl spotkań z najmłodszymi czytelnikami. Głośne czytanie bajek i baśni odbywa się zarówno w przedszkolu,  jak i w bibliotece. Do akcji włączyli się również uczniowie, którzy zawsze świetnie przygotowani i ciekawą kreacją podkreślają charakter czytanego utworu. 

Czytaj więcej...